Élő szóval az olvasásért és a közösségépítésért 1.

Nap mint nap tapasztaljuk, hogy már kicsi kortól sok (és egyre több) időt töltenek a gyerekek a képernyő előtt, kész képeket kapva kívülről, tömegével, így egyre nagyobb kihívás a felnövekvő generációk számára, hogy olvasóvá váljanak. A Magyar Művészet- és Szocioterápiás Közösségépítő Egyesület által megálmodott foglalkozásokat óvodákba, általános iskolába visszük el. A célunk pedig, hogy egy interaktív folyamat keretén belül, az előszavas mesemondás és történetmesélés, valamint találós kérdések, kvízek, játékok segítségével megismertessünk kortárs és klasszikus gyerekirodalmat, verses köteteket és regényeket, mind a gyerekekkel, mind az őket körülvevő felnőttekkel (óvodapedagógusokkal, tanárokkal) és kedvet csináljunk az egyéni, valamint közös olvasáshoz, az olvasmányélmények megbeszéléséhez, megosztásához.

A mai világban, ahol a másodlagos szóbeliség egyre nagyobb teret nyer, és az olvasás fókuszált folyamatát egyre nehezebb elvégezni, és ahol a közösségek nagyon töredezettek, az élő szavas történetmesélés és az interaktív foglalkozás kiváló eszköz lehet, amely késszé tesz az olvasásra, és megszeretteti az írott szövegekkel való mélyebb ismerkedést.

Bumberák Maja mesemondó, szocioterapeuta a Magyar Művészet- és Szocioterápiás Közösségépítő Egyesület képviseletében 2024. február 12-én foglalkozást tart a Deák Diák Ének-zenei Általános Iskola és Gimnázium 7. és 8. osztályos diákjainak. 

 

A rendezvény résztvevői a megjelenésükkel együtt tudomásul veszik, hogy a rendezvényen fotó/videófelvétel készül, amelyet a Budapest Könyvfőváros 2023 honlapján vagy a közösségi média oldalain közzé tehet. Az adatkezelés önkéntes hozzájáruláson alapul. A felvételen látható érintett írásban kifogásolhatja az arcmása közzétételét.

A rendezvény a Budapest 150 – Könyvfőváros 2023 eseménysorozat részeként valósul meg.
Szöveg és kép: Magyar Művészet- és Szocioterápiás Közösségépítő Egyesület



2024-02-12